События

Главная  |  Посетителям  >  События  >  Diskusija „Su Lietuva širdyje. Paramos Tėvynei tradicija“

Diskusija „Su Lietuva širdyje. Paramos Tėvynei tradicija“

Parodos „VARDAN LAISVOS LIETUVOS: JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicija" renginių ciklas

16 September 2021, 18.00–19.00
Palace of the Grand Dukes of Lithuania

Kviečiame apsilankyti renginyje gyvai ir virtualiai. Norintiesiems atvykti į Valdovų rūmus – privaloma registracija. Renginys taip pat bus tiesiogiai transliuojamas numatytu laiku Valdovų rūmų muziejaus paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ – https://www.facebook.com/valdovurumai

JAV lietuvių parama Lietuvai tapo svarbiu ramsčiu sunkiais istoriniais laikotarpiais siekiant atkurti Lietuvos valstybingumą, jį įtvirtinti ir išlaikyti. Kokia būtų Lietuva, jei nebūtų JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicijos? Kaip ši tradicija gimė, kokias formas ji įgavo laikui bėgant? Kas skatino JAV lietuvius po 1990 m. grįžti į tėvynę ir pasišvęsti darbui dėl Lietuvos? Diskusijoje bus nagrinėjami šie ir kitokio pobūdžio klausimai. Joje dalyvaus į Lietuvą sugrįžę iškilūs JAV lietuvių bendruomenės nariai: Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, dr. Ramūnas Kondratas, Edmundas Kulikauskas, dr. Dalia Cidzikaitė. Įžvalgomis apie užsienyje gyvenančių lietuvių paramos Lietuvai tradiciją dalysis istorikai dr. Alfonsas Eidintas ir prof. dr. Juozas Skirius. Renginį veda dr. Živilė Mikailienė.

Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija. Patekti į renginį galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

REGISTRUOTIS

Po diskusijos maloniai kviečiame aplankyti parodą.
Daugiau informacijos apie parodą

 


2021-10-07
Главная  |  Посетителям  >  События  >  Diskusija „Su Lietuva širdyje. Paramos Tėvynei tradicija“