Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Vieša paskaita „Meninės Radvilų fundacijos“

Vieša paskaita „Meninės Radvilų fundacijos“

Tarptautinės parodos „RADVILOS. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ renginių ciklas

2019 m. spalio 11 d., penktadienis, 18.00–19.30 val.
Valdovų rūmų Renginių salė

Prof. habil. dr. Pšemyslavas Mrozovskis (Przemysław Mrozowski) (Varšuvos karališkoji pilis – Muziejus, Varšuvos kardinolo Stefano Višinskio universitetas)

Jokia kita Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminė negalėtų lygiuotis į kunigaikščius Radvilas ne tik dėl reikšmingo jų indėlio į Lietuvos valstybingumo, diplomatijos, karybos, religijos istoriją, bet ir didžiulio poveikio kultūrai aspektu. Šios giminės atstovų kultūrinės investicijos aprėpia ištisą veiklos spektrą – nuo meniškai apipavidalintų leidinių, vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, unikalių meno dirbinių užsakymų ir jų kolekcionavimo iki aukščiausio lygmens žymiausių Europos menininkų globos, reprezentacinių pilių ir rūmų, puikių sakralinės ir pasaulietinės architektūros objektų statybos bei puošybos. Platus geografinis Radviloms priklausiusių valdų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje arealas, kuriame apstu šios giminės meninės mecenatystės ženklų – nuo Vilniaus iki Nesvyžiaus, nuo Biržų iki Olykos, nuo Kėdainių iki Slucko. Įspūdingos Radvilų kultūrinės fundacijos ir šiandien puošia Varšuvą, Berlyną, kitus Europos miestus.

Žymus meno istorikas, istorinės ikonografijos tyrinėtojas, vienas iš šios parodos koncepcijos kūrėjų ir įgyvendintojų prof. habil. dr. Pšemyslavas Mrozovskis (Przemysław Mrozowski), ilgametis Varšuvos karališkosios pilies darbuotojas bei vienas iš šio muziejaus vadovų, Varšuvos kardinolo Stefano Višinskio universiteto profesorius paskaitoje, kuri bus iliustruojama skaidrėmis, pakvies Jus į įsimintiną kelionę po meno ir kultūros lobyną. Jį kūrė ir kaupė ištisos kartos: Mikalojus Juodasis ir Mikalojus Rudasis, Mikalojus Kristupas Našlaitėlis ir Kristupas Perkūnas, Kristupas II ir Jonušas, Boguslavas bei Albertas Stanislovas, Mykolas Kazimieras Žuvelė ir Karolis Stanislovas „Mielasis Pone“, kiti šios garsiosios giminės atstovai.

„Radvilų namai“ – taip išdidžiai savo giminę vadino ir jos prestižo kėlimu, sykiu ir meninėmis priemonėmis, rūpinosi iškilūs aristokratai. Kviečiame pasimėgauti šių „namų“ menine prabanga alsuojančiu ir mecenatystės dvasios kupinu kultūros pasauliu.

Paskaita vyks lenkų kalba, bus sinchroniškai verčiama į lietuvių kalbą.

Atnaujinta
2019-10-03
Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Vieša paskaita „Meninės Radvilų fundacijos“