Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Tarptautinė mokslinė konferencija „Tėvynės laisvės aušra – 1791 m. gegužės 3 d. konstitucija. Genezė. turinys. Reikšmė“

Tarptautinė mokslinė konferencija „Tėvynės laisvės aušra – 1791 m. gegužės 3 d. konstitucija. Genezė. turinys. Reikšmė“

Tarptautinės parodos „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje" renginių ciklas

2021 m. spalio 20–21 d.
Valdovų rūmų Renginių salė

Konferencijos programa – XVIII a. pabaigos įvykiai, pokyčiai Lietuvoje ir Lenkijoje – apims penkis svarbius probleminius laukus: parlamentarizmo raidą, Konstitucijos genezę ir turinį, Konstitucijos recepciją to meto ir šiuolaikinėje visuomenėje, Apšvietos epochos raštiją ir meną, visuomenės pilietinį ugdymą ir švietimo istorijos klausimus. Po kiekvieno posėdžio vyks aptarimai-diskusijos, konferenciją užbaigs diskusija. Renginys vyks lietuvių ir lenkų kalbomis su sinchroniniu vertimu.

Tarptautinėje konferencijoje pranešimus skaitys 26 mokslininkai iš Lietuvos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir Baltarusios. Baltarusios mokslininkų indėlį parlamentarizmo istorijos tyrimų srityje pristatys du už priešinimąsi režimui priversti savo šalį palikti istorikai – dr. Andrei Macuk ir dr. Vadim Anipiarkov.

Konferencijos tikslas – bendrai diskusijai sutelkus iškiliausius Lietuvos ir užsienio Abiejų Tautų Respublikos politikos, teisės, kultūros, istorinės atminties ir kitų sričių tyrinėtojus, plačiajai Lietuvos ir užsienio visuomenei pristatyti naujausių mokslinių tyrimų rezultatus, susijusius su 1791 m. gegužės 3 d. konstitucijos ir 1791 m. spalio 20 d. Abiejų tautų tarpusavio įsipareigojimo įstatymo geneze, šių dokumentų priėmimo aplinkybėmis (politiniu, geopolitiniu, socialiniu, ekonominiu ir kultūriniu kontekstais), bei išanalizuoti šių reformų poveikį Abiejų Tautų Respublikos visuomenės ir valstybės raidai.

Vykstant konferencijai, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose bus atidaryta tarptautinė paroda, skirta 1791 m. konstitucijos epochai.

Patekti į renginį galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Per visą renginį privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, tačiau būtina iš anksto registuotis.
Registruokitės pirmai konferencijos dienai ČIA.
Registruokitės antrai konferencijos dienai ČIA.

Visą konferencijos programą galite atsisiųsti iš ČIA.

 

Atnaujinta
2021-10-15
Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Tarptautinė mokslinė konferencija „Tėvynės laisvės aušra – 1791 m. gegužės 3 d. konstitucija. Genezė. turinys. Reikšmė“