Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Koncertas „Jano Liubliniečio tabulatūra“

Koncertas „Jano Liubliniečio tabulatūra“

Festivalis BANCHETTO MUSICALE 2020

2020 m. rugsėjo 17 d., ketvirtadienis, 19.00–20.00 val.
Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė

XVI a. lenkų klavyrinė muzika
Koncertas skirtas Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės 500-osioms gimimo metinėms paminėti

Corina Marti – klavesinas (Šveicarija)

Jano Liubliniečio tabulatūrą sudaro daugiau kaip 230 kompozicijų, du teoriniai traktatai ir daugiau kaip 250 didaktinių muzikos pavyzdžių – ji laikoma didžiausiu klavyrinės muzikos rinkiniu XVI a. Europoje. Prie šios tabulatūros sukūrimo prisidėjo ne vienas žmogus, tam prireikė daugiau nei dešimtmečio (1537‒1548). Įspūdinga yra ne vien jos repertuaro įvairovė  (muzikos žanrai, kompozitoriai), bet ir naudojamos instrumentinės technikos. Tačiau tabulatūros unikalumą pirmiausia rodo jos sąsajos su lenkų kultūra, liudijančia jos klestėjimą XVI amžiuje.

Corina Marti dėsto grojimą viduramžių ir Renesanso klavišiniais instrumentais ir fleita Bazelio „Schola Cantorum“ ir yra garsi atlikėja visame pasaulyje. Išleidusi kompaktinę plokštelę „Jano Liubliniečio tabulatūra“, Corina Marti buvo apdovanota Liublino miesto prezidento medaliu, įvertinant išskirtinę meninę veiklą ir jos nuopelnus Lenkijos kultūros sklaidai ir Liublino miestui Lenkijoje ir užsienyje.


Festivalį rengia viešoji koncertinė įstaiga „Banchetto musicale“ ir Všį „Vilniaus festivaliai“
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė


Visi festivalio koncertai nemokami, bet būtina išankstinė registracija.

Organizatoriai prašo Į koncertus nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame registruotis į koncertą vaikams ir visai šeimai, kuris vyks rugsėjo 20 d. 17 val. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, Savičiaus g. 15, Vilniuje.

Maloniai primename, kad pagal galiojančius Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus renginyje privaloma dėvėti kaukes (arba veido skydelius), taip pat laikytis mažiausiai 1 m atstumo nuo kitų lankytojų.

Daugiau informacijos:
www.bmfestival.lt
www.facebook.com/bmfestival.lt

Atnaujinta
2020-09-03
Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Koncertas „Jano Liubliniečio tabulatūra“