Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  PERKELTAS koncertas „Dvibalsė širdis. Italų Baroko kameriniai duetai“

PERKELTAS koncertas „Dvibalsė širdis. Italų Baroko kameriniai duetai“

Šeštasis tarptautinis Marco Scacchi senosios muzikos festivalis Vilniuje

2020 m. kovo 17 d., antradienis, 19.00–20.30 val.
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera

Apgailestaujame, kad dėl koronaviruso (COVID-19) prevencijos šalyje, šis šeštojo tarptautinio Marco Scacchi senosios muzikos festivalio koncertas perkeliamas į 2020 m. gegužės 5 d. Koncerte galios anksčiau įsigyti bilietai, tačiau negalintys atvykti į renginį gegužės mėnesį, įsigytus bilietus gali grąžinti įsigijimo vietose. Dėl pinigų grąžinimo už parduotus bilietus į šį koncertą galima kreiptis į bilietų platintojo „Bilietai LT“ kasas ir internetu www.bilietai.lt (įsigijus bilietus Valdovų rūmų muziejaus kasose, rašyti el. p. renginiai@valdovurumai.lt).

Ansamblio „Duo Barocco“ dešimtmečio koncertas

Ansamblis „Duo Barocco“
Renata Dubinskaitė, Saulė Šerytė (vokalas)
Vilimas Norkūnas (klavesinas)

2020 m. ansamblis „Duo Barocco“ (dainininkės Renata Dubinskaitė ir Saulė Šerytė) mini savo veiklos dešimtmetį, skirtą Baroko vokalinei muzikai. Šia proga dainininkės sukūrė naują programą, kuria šlovinamas dueto žanras, pristatant italų Baroko kamerinio dueto raidą nuo ankstyvojo iki vėlyvojo Baroko (1600–1750).

Metaforiškas programos pavadinimas „Dvibalsė širdis“ atskleidžia, kuo kameriniai vokaliniai duetai skiriasi nuo operų duetų. Daugeliu atvejų juose vietoj operai būdingo dviejų personažų dialogo perteikiami vieno lyrinio herojaus mintys ir jausmai, bet pasitelkiant dvibalsę muzikinę struktūrą – širdis viena, o balsai du. Šiuose duetuose kompozitoriai tyrinėja visas Baroko stilistikos ekspresijos galimybes, kontrastus, teksto tapybos priemones, neatsisakant kontrapunktinio balsų plėtojimo.

Programoje pristatomi kompozitoriai, kūrę ankstyviausius Baroko duetų pavyzdžius XVII a. pradžioje, tokie kaip Luzzascho Luzzaschi ar Claudio Monteverdi, taip pat XVII a. vidurio brandžiojo Baroko dainingojo stiliaus autoriai, tokie kaip Giacomo Carissimi ar Giovanni Legrenzi, ir XVIII a. rafinuotų vėlyvojo Baroko kompozicijų kūrėjai, tokie kaip Antonio Lotti ar Giovanni Bononcini. Programą užbaigia vokiečių kompozitoriaus Georgo Friedricho Händelio kūrinys iš itališkųjų duetų serijos, atskleidžiantis, kad šis žanras ne tik neprarado savo aktualumo per visą Baroko epochą, bet  ir darė reikšmingą įtaką kitų šalių kompozitoriams.


Bilietai – 8 Eur

Bilietus galima įsigyti Valdovų rūmų muziejaus, „Bilietai LT“ kasose ir internetu www.bilietai.lt (taikomi aptarnavimo mokesčiai).

Mokiniams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos. Bilietų su nuolaida skaičius ribotas!

Į koncertą prašom nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų. Juos su visa šeima kviečiame į edukacinius užsiėmimus Valdovų rūmuose.


Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.

Atnaujinta
2020-03-14
Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  PERKELTAS koncertas „Dvibalsė širdis. Italų Baroko kameriniai duetai“