Parodos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Parodos  >  Simonas Daukantas: „Aš dėl lietuvystės pamatus dedu“

Simonas Daukantas: „Aš dėl lietuvystės pamatus dedu“

2019 m. kovo 14–gegužės 12 d.
Valdovų rūmai

 |  Edukacija  |  Renginiai

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kartu su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu surengė parodą „Simonas Daukantas: Aš dėl lietuvystės pamatus dedu“, skirtą iškiliai XIX a. Lietuvos istorijos asmenybei – Simonui Daukantui (1793–1864), kuris pirmasis parašė Lietuvos istoriją lietuviškai ir vėliau pats pateko į lietuvių kultūros, literatūros istorijos puslapius.

Paroda suorganizuota bendradarbiaujant įvairioms Lietuvos atminties institucijoms: muziejams, bibliotekoms, Lietuvos valstybės istorijos archyvui ir privatiems asmenims, saugantiems su S. Daukantu susijusį paveldą. Pristatoma kiek daugiau nei 110 eksponatų, bylojančių apie istoriko gyvenimo faktus ar jo atminimą – dvi parodos temas. Daugiausia dėmesio skiriama S. Daukanto veiklą įamžinusiems jo paties veikalų rankraščiams. Didžioji šio palikimo dalis, padovanota jo giminaičių Kaunackių, saugoma Lietuvių literatūros ir tautosakos institute.

Parodos dalyje, skirtoje S. Daukanto biografijai ir darbams, eksponuojami svarbiausi reliktai, geriausiai atskleidžiantys jo gyvenimo kelią ir veiklos daugiakryptiškumą, kurių simbiozė įprasminama paties istoriko žodžiais Aš dėl lietuvystės pamatus dedu.

Rėmėjai

     

 

Atnaujinta
2019-03-18
Pradžia  |  Lankytojams  >  Parodos  >  Simonas Daukantas: „Aš dėl lietuvystės pamatus dedu“