Parodos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Parodos  >  NUO SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano

NUO SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano

2020 m. vasario 16–rugsėjo 27 d.
Valdovų rūmai

 |  Edukacija  |  Renginiai

2020 m. vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose atidaroma tarptautinė paroda „NUO SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano“. Ja kultūrinei visuomenei, jaunuomenei ir užsienio svečiams pristatomas unikalus europinės dailės paveldas – garsių XIV–XVIII a. Italijos dailininkų ir skulptorių kūrinių rinkinys ir keletas kitų Europos šalių menininkų darbų. Iš viso muziejaus Tarptautinių ir nacionalinių parodų centre (500 kv. m.) rengiamoje parodoje bus eksponuojami 89 gotikos, renesanso ir baroko dailės kūriniai.

Ši paroda – tai jau ketvirtasis Nacionalinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų muziejaus tarptautinio bendradarbiavimo projektas, rengiamas Vilniuje kartu su kultūros ir bažnytinėmis institucijomis ir Italijos kolekcininkais. Ankstesni panašūs projektai – tarptautinės parodos „Europos viduramžių ir renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“ (2014–2015), „Spalvų alchemija. Skaljolos meno kūriniai iš Bianco Bianchi kolekcijos Florencijoje“ (2016) ir „Florencija renesanso ir baroko laikais. Tapyba iš fondo Cassa di Risparmio di Firenze ir banko CR Firenze kolekcijų“ (2018) – sulaukė itin didelio Lietuvos kultūrinės visuomenės susidomėjimo. Bendro europinio kultūros paveldo pristatymas primena ir apie Lietuvos istorinius ryšius su svarbiausiais Europos kultūros centrais ir padeda įsivaizduoti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų turėtas meno kolekcijas, kurios dėl valstybingumo praradimo, karų ir kitų negandų XVII–XX a. buvo iš dalies ar visiškai sunaikintos ir išblaškytos po visą pasaulį.

Žinomo kolekcininko vertybių rinkinyje – XIV–XVIII a. meno kūrinių įvairovė

Kolekcininkas, meno ekspertas, antikvariato savininkas Džordžas Baratis, kilęs iš itin gausiu kultūriniu bei meniniu paveldu garsėjančios Toskanos, pastaruosius kelis dešimtmečius gyvenantis Milane, netoliese Pinacoteca di Brera meno galerijos ir La Scala teatro, yra sukaupęs įspūdingą XIV–XVIII a. dailės vertybių – paveikslų, skulptūrų, gobelenų – kolekciją. Valdovų rūmų muziejuje kartu su Galleria Baratti Antiquario (Italija) rengiama tarptautinė paroda „NUO SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti kolekcija iš Milano“ tarsi pratęsia prieš porą metų muziejuje surengtą Florencijos dailininkų tapybos darbų parodą, tik šį kartą pristatomas kur kas platesnis kultūrinis kontekstas – daug įvairių Italijos regionų garsių dailininkų kūrinių, be to, itin reikšmingų ir įspūdingų XIV–XVI a. žymių skulptorių darbų ir senosios tekstilės kūrinių. Vilniuje surengtos parodos koncepciją ir struktūrą nulėmė Džordžo Baračio dailės kolekcijos turinys.

Rėmėjai

Atnaujinta
2020-05-15
Pradžia  |  Lankytojams  >  Parodos  >  NUO SACRO IKI PROFANO. Giorgio Baratti dailės kolekcija iš Milano