Temos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Edukacija  >  Temos  >  Renesansas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

Renesansas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

XVI a. pradžioje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje įvyko daugybė permainų, jas, be kitų priežasčių, sukėlė iš Vakarų Europos valstybę pasiekusios humanistinės idėjos. Keitėsi valstybės elito jaunosios kartos interesai – tarp jaunų didikų išplito mada vykti pasižvalgyti po italų, vokiečių, flamandų ir prancūzų žemes, ten ne tik pirkdavo prabangių daiktų, bet ir užsukdavo pasiklausyti universitetuose skaitomų profesorių paskaitų. Kito aukštuomenės manieros, interesai, būsto interjeras ir eksterjeras, net maistas ir stalo serviravimo papročiai.

Žygimanto Senojo nurodymu renesansine maniera pradėti pertvarkyti valdovų rezidenciniai rūmai Krokuvoje ir Vilniuje, juo sekė valstybės didikai. Per edukacinį užsiėmimą susipažinsime su Renesanso epochos architektūros, meno, literatūros ir gyvenimo būdo specifika. Sužinosime, kurie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovai ir didikai daugiausia prisidėjo prie įvairialypės Renesanso idėjų sklaidos.

Edukacinio užsiėmimo trukmė – 1 val. 30 min.

Rekomenduojama 11 klasių moksleiviams. Užsiėmimas parengtas atsižvelgiant į pagrindinio ir vidurinio ugdymo istorijos bei lietuvių literatūros dalykų programas.

Užsisakyti užsiėmimą galima tel. (8 5) 261 7445 arba edukacija@valdovurumai.lt

Edukaciniai užsiėmimais vedami ne didesnėms nei 25 asmenų grupėms

Atnaujinta
2020-12-05
Pradžia  |  Lankytojams  >  Edukacija  >  Temos  >  Renesansas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje