Veranstaltungen

Startseite  |  Besucherseite  >  Veranstaltungen  >  Öffentliche Vorlesung "Die Gobelinkollektion von Sigismundus Augustus" (polnisch) am 13 November 2014 um 18.00 Uhr.

Öffentliche Vorlesung "Die Gobelinkollektion von Sigismundus Augustus" (polnisch) am 13 November 2014 um 18.00 Uhr.

Tarptautinės parodos „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija" renginių ciklas

13 November 2014, 18.00–19.00

Valdovų rūmų muziejuje eksponuojama tarptautinė paroda „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“. Ji supažindina su seniausiais ir vertingiausiais iki šių dienų išlikusiais XV a. pabaigos – XVI a. senaisiais monumentaliaisiais meniniais audiniais, pasakoja apie gobelenų meno užgimimą Europoje ir primena ypatingos meninės bei neregėtos materialinės vertės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės valdovų gobelenų kolekciją, kurios dalis puošė ir Vilniuje stovėjusią Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją.
 
Ką gobelenai bylojo apie valdovo ir valstybės statusą? Kuo buvo įspūdinga visoje Europoje išgarsėjusi Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto gobelenų kolekcija? Kiek ji kainavo ir kokia jos meninė vertė? Kokias istorijos įdomybes mena šie aukso ir sidabro gijomis išausti gobelenai ir kaip jie išliko iki šių dienų?
 
Į šiuos ir daugelį kitų klausimų viešoje paskaitoje atsakys ilgametė Krokuvos Vavelio karališkosios pilies (Lenkija) Tekstilės rinkinio saugotoja, tyrinėtoja, senųjų papuošalų specialistė dr. Magdalena Pivocka (Magdalena Piwocka). Mokslininkė yra viena žymiausių ir produktyviausių Lenkijos dailės istorijos specialisčių, parengusi kelias studijas apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto gobelenus.
 
Viešoje paskaitoje ji atskleis garsios Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto gobelenų kolekcijos susiformavimo istoriją Europos kontekste, padės suprasti sudėtingus šio rinkinio istorinius tarpsnius, parodys meno bei architektūros atspindžius senojoje tekstilėje ir papasakos apie netikėtą individualios mecenatystės aspektą, leidusį vienam asmeniui įgyvendinti to meto Europos kontekste milžinišką investiciją, prilygstančią metiniam Livonijos karo biudžetui.
 
Renginys nemokamas, tačiau maloniai prašome iš anksto registruotis tel. (8 5) 262 0067, el. p. renginiai@valdovurumai.ltwww.valdovurumai.lt/registracija.
Daugiau apie parodos renginius el. p. renginiai@valdovurumai.lt, tel. (8 5)  262 0067.
Rengėjai pasilieka teisę keisti renginių datas ir dalyvius.

2014-10-31
Startseite  |  Besucherseite  >  Veranstaltungen  >  Öffentliche Vorlesung "Die Gobelinkollektion von Sigismundus Augustus" (polnisch) am 13 November 2014 um 18.00 Uhr.