Veranstaltungen

Startseite  |  Besucherseite  >  Veranstaltungen  >  EURO-AUSSTELLUNG. Kinoabend. Aus der Geschichte von Litas.Die Münzen.

EURO-AUSSTELLUNG. Kinoabend. Aus der Geschichte von Litas.Die Münzen.

EURO PARODA Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose

17 December 2014, 18.00–19.00

„Iš lito istorijos. Monetos“ (režisierius Rimtautas Šilinis, 2004 m.)

„Pinigai yra vienas nuostabiausių žmonijos išradimų. Manyčiau, kad pats nuostabiausias. Gal tik ugnies naudojimas, rato išradimas gali būti su juo lyginamas… “ – teigia vienas iš filmo pasakotojų filosofas Arvydas Šliogeris.

Filme pristatoma lietuviškų monetų istorija nuo seniausių laikų iki valstybingumo atgimimo XX amžiuje. Ši epochų kaitos panorama žiūrovams atvers monetose užfiksuotų heraldinių ženklų bei pačių monetų kaldinimo technologijos subtilybes, mažai žinomas plačiajai auditorijai. Filme netrūksta ieškojimų ir netikėtų atradimų: aiškinamasi, kuris kunigaikštis pirmasis ėmė kaldinti lietuviškas monetas, apžvelgiama XVI a. Vokietijos monetų knyga, kurioje rasta ir lietuviškų pinigų eskizų, ir t. t.

Vaizdo pasakojime apie lietuviškas monetas gausu kruopščiai atrinktos archyvinės ir ikonografinės medžiagos, matyti unikalių pinigų gamybos kadrų iš Vilniuje esančios Lietuvos monetų kalyklos. Šiame filme dailininkai dalijasi pasakojimais apie ypatinga proga leidžiamas progines monetas, jų kūrimo procesą ir kolekcionavimą. Pastebima, kad lietuviškos proginės monetos ne tik dažniau dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, bet ir sulaukia daugiau Europos ir viso pasaulio kolekcininkų susidomėjimo.

Filme suburtas ir įamžintas didelis būrys Lietuvos numizmatikos, heraldikos žinovų ir kolekcininkų, dabartinių monetų kūrėjų: istorikas Edmundas Rimša, filosofas Arvydas Šliogeris, numizmatas Stanislovas Sajauskas ir kt. Taip pat kalbinami Armėnijos, Baltarusijos bei Estijos bankų atstovai, jie dalijasi savo įspūdžiais ir nuomonėmis apie Lietuvos monetų kalyklą. 

Filmo seansas nemokamas, tačiau maloniai prašome registruotis čia.


2014-11-20
Startseite  |  Besucherseite  >  Veranstaltungen  >  EURO-AUSSTELLUNG. Kinoabend. Aus der Geschichte von Litas.Die Münzen.