Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Per mėnesį Euro parodoje apsilankė daugiau nei 20 000 lankytojų

Per mėnesį Euro parodoje apsilankė daugiau nei 20 000 lankytojų

Nuo Euro parodos atidarymo praėjus mėnesiui, lankytojų skaičius perkopė 20 000. Žmones labiausiai domina praktinė informacija: kaip atrodo visų euro zonos valstybių monetos, kaip atskirti tikrą euro banknotą nuo padirbto. Lankytojai taip pat nepraleidžia progos rankose palaikyti 12,5 kg sveriančią aukso „plytą“.

„Traukos centru tapusi Euro paroda yra ta vieta, kur žmonės iš arčiau gali susipažinti su naująja mūsų valiuta jiems priimtinais būdais. Pavyzdžiui, mažieji parodos lankytojai per Šeimos dienas dėlioja eurų banknotų dėliones ar piešia savo euro monetą, o senjorams svarbiausia gyvas bendravimas su Euro parodos gidais ir galimybė užduoti klausimus“, – teigia Euro parodos kuratorė Miglė Mockutė-Zaleckienė.

Į Valdovų rūmuose įsikūrusios Euro parodos ekskursijas iš visos Lietuvos atvyksta moksleivių grupės, bendradarbių kolektyvai, senjorai, studentai, šeimos. Pavieniai asmenys noriai lankosi savaitgaliais 11 val. ir 13 val. vykstančiose atvirose ekskursijose.

„Nors kai kurie ateina į ekskursijas net nežinodami, kad eurų banknotai visose šalyse vienodi, džiugu, kai ekskursijos pabaigoje jau choru vardija eurų apsaugos priemones“, – sako Euro parodos gidas Tadas Šakūnas.

Mažieji parodos lankytojai gidus stebina originaliais klausimais ir įžvalgomis. Pavyzdžiui, viena mergaitė pareiškė: „Tai jei Europoje yra eurai, Azijoje turi būti azai.“ Suaugusiems parodos svečiams rūpi tiek naujųjų pinigų istorija, dizainas, tiek euro įvedimo praktiniai aspektai. Lankytojai noriai naudojasi galimybe gauti informacinės medžiagos: lankstinukų, holograminių kortelių, rodančių populiariausias reikšmes litais ir eurais.

Lietuvoje Euro paroda lankytojų lauks iki 2015 m. sausio 5 d. Nespėję užsiregistruoti į ekskursijas, parodą gali aplankyti savarankiškai, be išankstinės registracijos. Parodos lankymas nemokamas.

Euro parodą organizuoja Europos Centrinis Bankas, Lietuvos bankas ir Valdovų rūmų muziejus. Nuo 2008 m. ji apkeliavo 15 skirtingų miestų dvylikoje Europos šalių. Iš viso ją jau aplankė daugiau nei 300 000 lankytojų.

Atnaujinta
2014-11-27
Pradžia  |  Aktualijos  >  Per mėnesį Euro parodoje apsilankė daugiau nei 20 000 lankytojų