Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Netekome Valdovų rūmų muziejaus edukatoriaus Egidijaus Užkurėno (1984–2022)

Netekome Valdovų rūmų muziejaus edukatoriaus Egidijaus Užkurėno (1984–2022)

Egidijaus Užkurėno mirtis buvo netikėta, skaudi žinia muziejaus bendruomenei ir jį mėgusiems lankytojams. Valdovų rūmų muziejus yra gavęs ne vieną padėką dėl įtraukiančių užsiėmimų apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų gyvenimą, karybos istoriją. Pagaulūs E. Užkurėno pasakojimai žavėdavo ir vaikus, ir suaugusiuosius.

Egidijus Užkurėnas 2003 m. baigė tuometę Šiaulių „Romuvos“ vidurinę mokyklą. Valdovų rūmų muziejuje jis pradėjo dirbti 2014-aisiais. Tais pačiais metais Egidijus Vilniaus universitete gavo archeologijos specialybės studijų bakalauro diplomą. Tikrasis jo pašaukimas atsiskleidė 2016 m., kai muziejuje pradėjo dirbti edukatoriumi, ėmė vesti ekskursijas. Tūkstančiai vaikų po apsilankymo muziejuje tapdavo jo draugais, nes Egidijus kiekvienam rasdavo tinkamą žodį, būdą, kaip atskleisti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją ir paveldą, kaip patraukti vaiką domėtis valstybės praeitimi.

Egidijaus pasiges ir jo kolegos – nuoširdus, visada atjaučiantis E. Užkurėnas pirmas skubėdavo padėti, pasakyti šiltą žodį, palaikyti gerą nuotaiką.

Paguoda bei dvasios stiprybė telydi Egidijaus Užkurėno mamą ir artimuosius. Reiškiame nuoširdžią užuojautą.

Skaudžią netekties valandą giliai liūdi visa Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė.

 

Valdovų rūmų muziejaus bendruomenė

Atnaujinta
2022-05-16
Pradžia  |  Aktualijos  >  Netekome Valdovų rūmų muziejaus edukatoriaus Egidijaus Užkurėno (1984–2022)