Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Muziejų dieną ir naktį Valdovų rūmuose apsilankė rekordinis skaičius žmonių

Muziejų dieną ir naktį Valdovų rūmuose apsilankė rekordinis skaičius žmonių

Praėjusį savaitgalį vykusią Muziejų dieną ir Muziejų naktį Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai sulaukė ypatingo visuomenės dėmesio: iki vidurnakčio keturis muziejaus maršrutus ir vykusias edukacijas bei renginius aplankė rekordinis skaičius žmonių – iš viso 24321 lankytojas.

Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, toks lankytojų skaičius maloniai nustebino. „Kaip ir kasmet, tikėjomės sulaukti didelio skaičiaus lankytojų, tačiau įvertinome ir tai, kad šiais metais nemokamai lankyti muziejus galima ne tik Muziejų naktį. Džiugu, kad žmonėms rūpi sava praeitis, sava kultūra, sava istorija, o ir visi muziejai pagaliau atgyja“, – sako jis.

Dauguma į Valdovų rūmus atvykusių žmonių – per 22 tūkst. – lankė įrengtas nuolatines ekspozicijas bei naujai atidarytą leidėjo ir fotografo Raimondo Paknio parodą „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“. Dar apie 2,2 tūkst. lankytojų dalyvavo šią dieną ir vėlyvą vakarą Valdovų rūmuose surengtuose nemokamuose renginiuose. Didžioji dalis muziejuje apsilankiusių žmonių – Lietuvos piliečiai. Tačiau atvyko ir lenkiškai, rusiškai, angliškai, vokiškai, kinų ir kt. kalbomis šnekančių turistų.

Lankytojų dėmesį labiausiai traukė ekspozicijose plėtojama teminė programa „Valdovų gyvenimo užkulisiai“ – buvo galima pagal specialų žemėlapį susidaryti savo ekskursijos maršrutą, taip pat užsidėjus virtualiosios realybės akinius nusikelti šimtmečiais į praeitį.

Be to, iki pat vidurnakčio Valdovų rūmų muziejaus lankytojai galėjo žiūrėti periodiškai kartojamą filmą „Praeitis atsivėrė ateičiai“, gyvai kurti barokinę muziką su interaktyviuoju stalu, stebėti trumpametražius filmus ir kt.

Tarptautinės muziejų bendruomenės akcija – Europos muziejų naktis – rengiama jau keturioliktą kartą. Ją pirmą kartą 2005 m. inicijavo Prancūzijos kultūros ir ryšių ministerija. Lietuvoje šia akcija rūpinasi Lietuvos muziejų asociacija ir ICOM Lietuva. Kaip ir kasmet, jos kvietė muziejus nustebinti savo lankytojus specialių renginių programa.

Atnaujinta
2019-05-20
Pradžia  |  Aktualijos  >  Muziejų dieną ir naktį Valdovų rūmuose apsilankė rekordinis skaičius žmonių