Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Atsisveikinti su paroda iš taikaus drakono šalies užsuko ir garbingi svečiai iš Užsienio reikalų ministerijos

Atsisveikinti su paroda iš taikaus drakono šalies užsuko ir garbingi svečiai iš Užsienio reikalų ministerijos

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose eksponuojamai karališkųjų tekstilės dirbinių iš Butano Karalystės parodai skaičiuojant paskutines dienas Vilniuje, čia apsilankė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, lydimas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos kanclerio Laimono Talat-Kelpšos ir patarėjo Berto Venckaičio.

Vienas pagrindinių apsilankymo tikslų – kultūrinė diplomatija: taip simboliškai atsisveikinta su minėta tarptautine paroda, taip pat prisiminta šią savaitę švenčiama Butano Karalystės nacionalinė šventė.

Svečius lydėjo Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotojai dr. Jolanta Karpavičienė ir Eduardas Kauklys, taip pat tarptautinės parodos „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“ kuratorė Dovilė Čypaitė.

Ministras L. Linkevičius teigė nesitikėjęs, kad tekstilės kūriniai labai sudomins lietuvių visuomenę, ir džiaugėsi didele parodos, prisidėjusios prie diplomatinių santykių plėtojimo, sėkme.

Po trumpos ekskursijos po tarptautinę parodą „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“ svečiai aplankė ir kitas šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje veikiančias parodas: vieno šedevro tarptautinę parodą „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika“ bei vieną garsiausių pastarojo meto tarptautinių parodų „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“.

Aplankyti šių metų spalio 25 d. antrajame muziejaus ekspozicijų maršrute atidarytą tarptautinę parodą „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“ dar gali spėti ir visi norintieji – tai galima padaryti iki gruodžio 22 dienos. Per beveik du mėnesius šią parodą ir ją supančias antrojo maršruto ekspozicijas aplankė apie 19 tūkst. lankytojų.

Atnaujinta
2019-12-19
Pradžia  |  Aktualijos  >  Atsisveikinti su paroda iš taikaus drakono šalies užsuko ir garbingi svečiai iš Užsienio reikalų ministerijos