Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Apie Žygimanto Augusto gobelenų kolekciją – naujoji prof. Ievos Kuizinienės knyga

Apie Žygimanto Augusto gobelenų kolekciją – naujoji prof. Ievos Kuizinienės knyga

Valdovų rūmų muziejus netrukus pristatys naują prof. Ievos Kuizinienės knygą, skirtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto gobelenų kolekcijos istorijai.

2022 m. vasario mėnesį Lietuvoje vyks Knygų savaitė, kurioje naujoji prof. Ievos Kuizinienės knyga bus pristatyta specialiai rengiamame LRT televizijos laidų cikle. Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) gobelenų kolekcijos istorija – pavyzdys, kaip gali skirtis Lietuvos ir užsienio istorikų vertinimai, nors ši kolekcija sutartinai vadinama ambicingiausiu paskutiniojo Jogailaičio kultūriniu ir politiniu manifestu. Knygos parengimą ir leidybą parėmė Kultūros taryba.

Knygos pristatyme dalyvausiantys prof. Ieva Kuizinienė, prof. Aleksandra Aleksandravičiūtė, prof. Rita Trimonienė ir dailėtyrininkas Saulius Pilinkus (moderatorius) analizuos, kokie ryšiai Žygimantą Augustą siejo su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste – Jogailaičių tėvonija, vertinsime, koks anuomet buvo Lietuvos ir jos sostinės Vilniaus statusas bei sąlytis su Jogailaičių Europa. 

Valdovų rūmų muziejus primena, kad 2023 m., kai Vilnius švęs 700 metų jubiliejų, Vilniuje numatyta istorinė Lietuvos ir Lenkijos valdovo Žygimanto Augusto gobelenų kolekcijos paroda.

Atnaujinta
2021-12-01
Pradžia  |  Aktualijos  >  Apie Žygimanto Augusto gobelenų kolekciją – naujoji prof. Ievos Kuizinienės knyga