Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos
 • Netekome muziejaus bičiulio, žinomo atkurtos Lietuvos inžinieriaus, buvusio ministro Algirdo Vapšio

  ShareDalintis

  2021 m. rugsėjo 17 d. Lietuva neteko talentingo ir darbštaus inžinieriaus statybininko bei sumanaus statybų organizatoriaus, o Valdovų rūmų muziejus – ištikimo Bičiulio, tvirto Bendražygio ir iškilaus Rėmėjo.

 • Išeivių vaikai, iškilūs JAV lietuvių bendruomenės nariai, dalysis įžvalgomis apie tolimą/artimą Lietuvą

  ShareDalintis

  2021 m. rugsėjo 16 d. 18.00–19.00 val. Valdovų rūmuose vyks baigiamasis parodos „VARDAN LAISVOS LIETUVOS: JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicija“ renginys – diskusija „Su Lietuva širdyje. Paramos Tėvynei tradicija“. Kviečiame susipažinti su išeivijos JAV istorija, kuri prasidėjo dar XVIII a. pradžioje, kartu su pirmaisiais emigrantais iš Mažosios Lietuvos ir įvairiomis aplinkybėmis, formomis tęsiasi iki šių dienų. Išeivija keičia ir Lietuvos valstybės veidą pasaulyje, ir Lietuvą. Apie tai kalbės ir įžvalgomis dalysis į Lietuvą sugrįžę iškilūs JAV lietuvių bendruomenės nariai bei istorikai.

 • Kaip Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje kilmingieji kūrė giminės genealoginį portretą

  ShareDalintis

  Kviečiame į dr. Agnės Railaitės-Bardės knygos „ORIGO ET ARMA. Kilmė ir herbas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI–XVIII amžiuje“ pristatymą. Iki šiol labiau tyrinėta miestų, valdovų heraldika, reali kilmingųjų genealogija, tačiau atidesnio tyrinėtojų žvilgsnio išvengė procesas, kaip kilmingieji konstravo savo giminės genealoginį portretą ir heraldiką. Kokiomis nepatvirtintomis legendomis žymiausios LDK giminės apipindavo savo kilmę, kartais stverdamiesi už siūlo, kad giminės heraldikoje atsirastų žymiausių Europos giminių simboliai, jų genealoginius medžius puoštų garsiausi vardai, net jei šios giminystės negalima buvo pagrįsti kraujo ryšiu.

  Rugsėjo 15 d. (trečiadienį) 18 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje dr. Agnės Railaitės-Bardės knygos „ORIGO ET ARMA. Kilmė ir herbas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI–XVIII amžiuje“ pristatyme dalyvaus ir įžvalgomis apie knygoje analizuojamus kilmingųjų genealoginės savimonės ir heraldikos reikšmės aspektus dalysis: prof. dr. Rimvydas Petrauskas, doc. dr. Edmundas Rimša, dr. Jolita Liškevičienė, dr. Agnė Railaitė-Bardė, prof. dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė (moderatorė)

 • Valdovų rūmų renesansiniame sodelyje atidengtas Bonos Sforcos bareljefas

  ShareDalintis

  Valdovų rūmų renesansinis sodelis pasipuošė Lietuvos didžiosios kunigaikštienės ir Lenkijos karalienės, Italijos princesės Bonos Sforcos bareljefu.

 • Muziejaus rinkinius papildė vertingos profesoriaus Vytauto Landsbergio dovanos

  ShareDalintis

  Pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas, Atkuriamojo Seimo Pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis Nacionaliniam muziejui Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmams padovanojo savo tėvo, žymaus inžinieriaus ir architekto, Vytauto Landsbergio-Žemkalnio (1893–1993) piešinį, pavadintą „Vilniaus Žemutinės pilies rekonstrukcijos bandymas“, kurį jis sukūrė 1949 m., kai gyveno Australijoje. Antroji dovana – tai garsaus lietuvių dailininko Kazio Šimonio (1887–1978) tušu pieštas Vilniaus pilių atvaizdas su centre esančiais Valdovų rūmais iš ciklo „Kauno ir Vilniaus senamiesčiai“ (apie 1925 m.). Pasak Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus dr. Vydo Dolinsko, originalūs XX a. pirmoje pusėje sukurti Valdovų rūmų atvaizdai užpildo trūkstamas grandis nepertraukiamoje žmonių atminties grandinėje – Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų įvaizdis buvo ir išliko gyvas tautinės savimonės simbolis.

 • Puošnus Bonos Sforcos bareljefas – Valdovų rūmų renesansiniame sode

  ShareDalintis

  Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ir Vilniaus krašto bajorų sąjunga rugsėjo 9 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečia į Valdovų rūmų muziejaus Bonos Sforcos renesansinį sodą. Čia bus atidengtas Lietuvos didžiosios kunigaikštienės, Lenkijos karalienės, Neapolio karališkosios princesės ir Bario bei Rosano kunigaikštienės Bonos Sforcos (1494–1557) bareljefas. Skulptoriaus Jono Gencevičiaus iš bronzos ir marmuro sukurtą, auksuotą ir emaliu puoštą bareljefą Valdovų rūmų muziejui dovanoja Vilniaus krašto bajorų sąjunga.

 • Istorinės operos diena Valdovų rūmuose

  ShareDalintis

  Prisimindamas 1636 m. rugsėjo 4 d. Vilniuje pastatytą operą „Elenos pagrobimas“ ir taip švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Valdovų rūmų muziejus jau devintą kartą kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su opera. Rugsėjo 4 d., šeštadienį, 18 val. Didžiojoje renesansinėje menėje žiūrovai išvys premjerą, muzikinį spektaklį „Apie afektus, arba Dramma da capo“. Vaikams tą pačią dieną muziejuje bus rengiami edukaciniai užsiėmimai.

 • Moksleiviai sukūrė nuotaikingą pasakojimą apie XVII a. karo vadą Joną Karolį Chodkevičių

  ShareDalintis

  Melkio mokyklos auklėtiniai sukūrė pasakojimą apie narsų karo vadą – Joną Karolį Chodkevičių.

 • Mokslo metų pradžios proga – dovanos lankytojams

  ShareDalintis

  Valdovų rūmų muziejus mokslo metų pradžios proga lankytojus pasitinka su dovanomis: kviečia nemokamai nusikelti į praeitį virtualiojoje realybėje. 

Pradžia  |  Aktualijos