Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  2014
 • Vaikai ir jaunimas kviečiami keliauti istoriniu laiku

  ShareDalintis

  Valdovų rūmų muziejus kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru bei Dailės mokytojų asociacija kviečia vaikus ir jaunimą dalyvauti tarptautiniame meninės kūrybos konkurse „Kelionė laiku – atgimusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų istorija“. Dalyviai kviečiami pateikti konkursui pačių pieštus paveikslus, kuriuose išreikštas santykis su istorine praeitimi. 

 • Buvusį Indijos užsienio reikalų ministrą sužavėjo Valdovų rūmai

  ShareDalintis

  Tai – didžiųjų atradimų kelionė. Taip ekskursiją Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apibūdino buvęs Indijos užsienio reikalų ministras Salmanas Khurshidas.

 • Valdovų rūmuose apsilankė vyskupai

  ShareDalintis

  Šių metų spalio 31 d., penktadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė Lietuvos Vyskupų Konferencijos renginiuose dalyvavę Katalikų Bažnyčios vyskupai. Čia jie susipažino su unikalų archeologijos paveldą ir atkurtus istorinius interjerus pristatančiomis Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijomis bei veikiančiomis parodomis.

 • Pavieniams lankytojams – ekskursijos ne tik po Valdovų rūmus, bet ir po unikalią parodą

  ShareDalintis

  Šių metų lapkritį ir gruodį Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų gidai pasiūlys ekskursijas į tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“ ne tik organizuotoms grupėms, bet ir pavieniams lankytojams. Užsiregistravę į grupę ir įsigiję bilietus šia paslauga norintys pasinaudoti lankytojai turės unikalią galimybę išsamiai susipažinti su specialiai Valdovų rūmams suformuotu 34 gobelenų rinkiniu iš privačių kolekcijų.

 • Lietuvos garbės konsulas Saudo Arabijoje į Valdovų rūmus atvyko su vertingomis dovanomis

  ShareDalintis

  2014 m. spalio 24 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi pirmą kartą Lietuvoje viešintis neseniai paskirtas pirmasis Lietuvos garbės konsulas Saudo Arabijoje Mahfouzas Marei Mubaraku bin Mahfouzu. Svečias ne tik išsamiai susipažino su atstovaujamos valstybės istorija bei paveldu, tačiau ir pats prisidėjo prie istorijos puoselėjimo Valdovų rūmų muziejui dovanodamas du vertingus XVI–XVII a. žemėlapius, kuriuose vaizduojama Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė.

 • Vilniuje Europos Centrinio Banko kilnojamąją Euro parodą papildė eurų monetos su Vyčiu

  ShareDalintis

  Ketvirtadienį, spalio 23 d., Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, duris atvėrė Europos Centrinio Banko (ECB) ir Lietuvos banko organizuojama Euro paroda. Ši paroda yra euro įvedimui Lietuvoje 2015 m. sausio 1 d. skirtos euro informacinės kampanijos dalis.

 • Vieša paskaita „Flandrijos įtaka XV–XVIII a. Florencijos gobelenų manufaktūroms“

  ShareDalintis

  2014 m. spalio 25 d., šeštadienis, 16.00–17.00 val.
  Valdovų rūmų Lankytojų vestibiulio auditorija

 • Lapkričio 28 d. Valdovų rūmų muziejuje – lankymo apribojimai

  ShareDalintis

  Informuojame, kad šių metų lapkričio 28 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyks renginio, skirto garsaus išeivijos verslininko, filantropo, ekonomikos mokslų daktaro, Valdovų rūmų paramos fondo steigėjo ir vieno dosniausių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų atkūrimo rėmėjų Juozo Kazicko atminimui, paruošiamieji darbai. ​

 • Lapkričio 22–23 d. Valdovų rūmų muziejuje – lankymo apribojimai

  ShareDalintis

  Informuojame, kad šių metų lapkričio 22–23 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyks Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis. Todėl šiomis dienomis lankytojai negalės aplankyti trečiame aukšte veikiančios tarptautinės parodos „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“ dalies (vienos iš keturių salių).

 • Lapkričio 7–8 d. Valdovų rūmų muziejuje – lankymo apribojimai

  ShareDalintis

  Informuojame, kad šių metų lapkričio 7–8 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyks kultūriniai ir reprezentaciniai renginiai. Todėl šią dieną lankytojai negalės aplankyti trečiame aukšte veikiančios tarptautinės parodos „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“ dalies (vienos iš keturių salių).

   

Pradžia  |  Aktualijos  >  2014