Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  2012
 • Istorinės pramogos „Tebūnie naktis!“ renginiuose

  ShareDalintis

  2012 m. birželio 16 d. 18.00–23.00 val.
  LDM Taikomosios dailės muziejus

  Naktį iš birželio 16 d. į 17 d. Vilniaus miesto gyventojus ir svečius kultūringai naktinėti kvies jau šeštoji Kultūros naktis „Tebūnie naktis!“. Valdovų rūmai šią naktį taip pat siūlo nemiegoti ir įsilieti į istorinių naktinėjimų sūkurį.

 • Europos jaunimo ansamblių kamerinės muzikos koncertas

  ShareDalintis

  Birželio 18 d. 18 val.
  Valdovų rūmų Renesansinė audiencijų menė

  Dalyvauja: styginių kvartetai „Young LT“ (Lietuva), „Caecilius“ (Jungtinė Karalystė), „Zaïde“ (Prancūzija / Austrija)

  Programoje – klasikų, romantikų ir XX a. kompozitorių kūriniai

 • Moksleivių kūrinys papuošė Valdovų rūmų muziejaus ekspoziciją

  ShareDalintis

  Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Dailės skyriaus moksleivių ir jų mokytojos Julijos Ikamaitės-Mindaugienės keraminis maketas „Vilniaus Aukštutinė ir Žemutinė pilys XVI a. viduryje“ papildė Valdovų rūmų ekspoziciją. Kūrinys eksponuojamas parodoje „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“.

 • Legendinis geležinis Vilkas kviečia vaikus į Vilniaus Žemutinę pilį

  ShareDalintis

  Birželio 1 d. 14 val.
  Prie Valdovų rūmų muziejaus 

  Salvete, sveikiname į muziejų atvykusius vaikus, sveikiname užbaigusiuosius mokslo metus, sveikiname sutinkančiuosius vasarą!

 • Celės senoji pilis ir kunigaikščių rūmai Slovėnijoje

  ShareDalintis

  Celės rezidencinių pilių istorinė raida ir sąsajos su Lietuva per dinastinius ryšius.

 • Tarptautinę Sapiegų parodą apžiūrėjo daugiau kaip 16 tūkst. lankytojų

  ShareDalintis

  Per tris mėnesius tarptautinėje parodoje „Kryžiai yra dorybės ženklas, o Strėlė – pergalės... Sapiegos – valstybininkai, meno mecenatai ir kolekcininkai“ apsilankė 16 178 lankytojai. Pirmą kartą Lietuvos muziejininkystės istorijoje parodą lydėjo labai intensyvi edukacijos ir kultūros programa.

 • Ukrainos muziejininkystės patriarcho Boriso Voznickio atminimui

  ShareDalintis

  2012 m. gegužės 23 d., eidamas 86 gyvenimo metus, autoavarijoje netoli Lvovo (Ukraina) žuvo Borisas Grigorjevičius Voznickis (Boris Grigorjevič Voznitsky, Woźnicki, 1929–2012) – Ukrainos didvyris, Ukrainos muziejininkystės patriarchas, garsus paveldosaugininkas, didis Lietuvos ir jos muziejų bičiulis.

 • Lietuvos istorija atgyja šiandieninėje Europoje

  ShareDalintis

  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, kultūros ir meno paveldas vienu metu pristatomas trijuose Europos miestuose: Minske, Milane ir Kutna Horoje.Baltarusijos sostinėje atidaryta paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“, Italijoje 2012 m. gegužės 24 d. įvyks knygos „Opera Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose“ pristatymas, o Čekijoje veikia paroda „Jogailaičių Europa“, kuri vėliau pasieks Lenkiją ir Vokietiją.

 • Valdovų rūmų muziejaus eksponatus papildys moksleivių kūrinys

  ShareDalintis

  2012 m. gegužės 28 d. 16 val.
  LDM Taikomosios dailės muziejus

  Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Dailės skyriaus moksleivių ir jų mokytojos Julijos Ikamaitės-Mindaugienės meno kūrinio – keraminio maketo „Vilniaus Aukštutinė ir Žemutinė pilys XVI a. viduryje“sutiktuvės.

 • Rūta Janonienė, Evaldas Purlys. Sapiegų rūmai Antakalnyje

  ShareDalintis

  Šioje knygoje, remiantis rašytinių šaltinių ir natūros tyrimų duomenimis, nagrinėjamas XVII a. pabaigoje Vilniaus Antakalnio priemiestyje pastatytas Sapiegų rūmų ir parko ansamblis, aptariama jo istorija, rūmų architektūros kaita ir perstatymai, apžvelgiama šio išskirtinio architektūros paminklo tyrimo ir restauravimo projektų rengimo raida.

Pradžia  |  Aktualijos  >  2012