-
Valdovų rūmuose – istorinių sostinių legendos
Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lapkričio 22–23 d. su draugišku vizitu apsilankė Krokuvos karališkosios Vavelio pilies ir Varšuvos karališkosios pilies edukatoriai.
-
Atgimusioje Bauskės pilyje – tarptautinis istorikų forumas
2012 m. lapkričio 23 d. Bauskės pilyje vyksta tarptautinė mokslinė konferencija, skirta Bauskės pilies atkūrimui ir Kuršo Kunigaikštystės įkūrimo 450 metų sukakčiai. Pranešimus konferencijoje skaityti pakviesti ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų darbuotojai.
-
Valdovų rūmų atkūrimo projektas – užsienio ekspertų akimis
Baigiama įrengti Valdovų rūmų dalis, kurioje kitais metais lankytojams duris atvers muziejus ir vyks su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungai susiję renginiai: 90–95 proc. darbų jau atlikta, o išskirtinis istorinis objektas Vilniaus širdyje sulaukia užsienio ekspertų dėmesio.
-
Tarptautinėje parodoje Varšuvoje pristatomas istorinis Jogailaičių dinastijos paveldas
2012 m. lapkričio 10 d. Varšuvos nacionaliniame muziejuje ir Varšuvos karališkojoje pilyje lankytojams duris atvėrė tarptautinė paroda „Europa Jagellonica 1386–1572“. Projekte dalyvauja ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.
-
Išleista studija apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų gobelenų rinkinį anglų kalba
Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų rinkinių katalogai, I tomas
Leidinys anglų kalbaIšsami mokslinė monografija apie istorinę Lietuvos ir Lenkijos valdovų gobelenų kolekciją ir jos likimą.
-
Visuomenei pristatomas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų lobynas
Kol vyksta Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos atkūrimo darbai, Valdovų rūmų muziejus iš nebūties prikelia ir į Lietuvą sugrąžina tai, kas buvo pamiršta, išgrobta, sunaikinta. Parodoje „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“, kuri vyksta Taikomosios dailės muziejaus patalpose, eksponuojama daugiau kaip tūkstantis unikalių archeologinių radinių ir istorinio interjero vertybių.
-
Senosios muzikos koncertas „Rūmų pobūviai ir romanai“
Koncerte skambės Baroko epochos italų ir prancūzų kompozitorių kamerinė muzika, puošdavusi nedideles rūmų šventes ir diduomenės susitikimus XVII a. Europoje.
-
Paroda „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“
Parodos ekspozicija – apie 800 archeologinių radinių ir istorinio interjero vertybių – atveria Lietuvos senojo paveldo lobius, taip pat liudija intensyvius Europos kultūros bei meno ryšius Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos Vilniuje klestėjimo laikais (XIII–XVII a.).
-
Tarptautinės parodos „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų portretai iš Ukrainos muziejų“ katalogas
Katalogas, skirtas Lvovo ir Lucko muziejuose saugomai lituanistinei portretų kolekcijai pristatyti.
-
Stasio Abramausko knygos „Mūrinės statybos raida Lietuvoje XIII–XVI a.“ pristatymas
Skiriama architektūros istoriko Stasio Abramausko (1927–1996) gimimo 85-erių metų sukakčiai ir jo studijos „Mūrinės statybos raida Lietuvoje XIII–XVI a.“ sutiktuvėms.