События

Главная  |  Посетителям  >  События  >  Ekskursija „Moteris, apie kurią kalbėjo“

Ekskursija „Moteris, apie kurią kalbėjo“

Parodos „Barborai Radvilaitei – 500. SLAPTA MEILĖ Valdovų rūmuose“ renginių ciklas

11 December 2022, 13.00–14.00
Palace of the Grand Dukes of Lithuania

Laisvų vietų nebėra

Ketverius metus trukę Lietuvos ir Lenkijos sostų įpėdinio Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) ir Barboros Radvilaitės-Goštautienės (1522–1551) slapti meilės ryšiai po 1547 m. vasarą įvykusių tuoktuvių tapo vieša, visų aptarinėjama ir pritarimo nesulaukusi tų dienų aktualija.

Istorikė dr. Nelija Kostinienė pasakos apie būsimosios valdovės auklėjimą ir pomėgius, atskleis, ką Barborai kalbėjo ir linkėjo jos giminės, šeima bei dvariškiai, kartu su lankytojais ieškos slaptos meilės liudininko – didžiojo kunigaikščio ir greta stovėjusius Radvilų rūmus jungusio koridoriaus, kuriuo pas mylimą moterį galimai skubėdavo Žygimantas Augustas.

Bėgant šimtmečiams Barboros grožį bandė perteikti ne vienas dailininkas, tačiau kaip iš tiesų atrodė Žygimanto Augusto išrinktoji? Ekskursijoje apžiūrėsime iš balto Graikijos marmuro skulptoriaus Stanislovo Kuzmos sukurtą Barboros biustą ir sužinosime, kodėl jame Barboros atvaizdas yra artimiausias tikrajam. Trumpa, bet nepamirštama karališkos meilės istorija penkis šimtus metų įkvepia kūrėjus, todėl taip pat grožėsimės valdovės papuošalais, karūna ir stilizuotais kostiumais.

Ekskursijos kaina – 9 Eur.

Ekskursija vedama lietuvių kalba ne didesnei nei 25 asmenų grupei ir skirta šeimoms su vaikais nuo 10 metų bei visiems, besidomintiems istorija

Daugiau apie parodą


2022-12-05
Главная  |  Посетителям  >  События  >  Ekskursija „Moteris, apie kurią kalbėjo“