Renginiai

Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Virtualus dr. Prano Kiznio paveikslų galerijos pristatymas

Virtualus dr. Prano Kiznio paveikslų galerijos pristatymas

2021 m. gegužės 31–birželio 2 d.
Valdovų rūmų III manieristinė antikamera

Valdovų rūmų muziejaus ir supratingo mecenato dr. Prano Kiznio sutarimu ypač vertinga 23 paveikslų galerija, kurią sudaro garsių XIV–XVII a. Italijos dailininkų tapybos darbų rinkinys, nuo šiol muziejui kaip dovana neatlygintinai perduota saugoti ir eksponuoti tik jai skirtoje salėje.

Muziejaus antrojo maršruto „Atkurti istoriniai interjerai“ ekspozicijos III manieristinėje antikameroje įkurdinta nauja paveikslų galerija papuoš Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos erdves (kaip mini rašytiniai šaltiniai, XVI–XVII a. Vilniaus rūmų vienoje ar keliose salėse buvo Jogailaičių ir Vazų dinastijų valdovų kaupta paveikslų galerija). Kartu ji taps įspūdingu estetiniu objektu Gotikos, Renesanso ir Baroko meno gerbėjams bei puikia edukacine erdve europiniam menui ir Lietuvos istorinėms kolekcijoms pažinti.

Kviečiame pasigrožėti naujos paveikslų galerijos bibliniais siužetais, privačiam pamaldumui skirtais Švč. Mergelės Marijos su Kūdikiu ir kenčiančio Jėzaus atvaizdais, šventųjų paveikslais, architektūrinėmis kompozicijomis, peizažais ir portretais, sukuriančiais ypatingą meno aurą muziejuje.

Kviečiame dr. Prano Kiznio paveikslų galeriją aplankyti gyvai!

Apie galeriją plačiau: https://bit.ly/3gCe6G

Atnaujinta
2021-06-03
Pradžia  |  Lankytojams  >  Renginiai  >  Virtualus dr. Prano Kiznio paveikslų galerijos pristatymas