Parodos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Parodos  >  Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės

Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės

2019 m. spalio 25–gruodžio 22 d.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kartu su Butano tekstilės muziejumi rengia parodą „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“. Parodos tikslas – pristatyti unikalią Butano Karalystės tekstilės kultūrą, skatinti tarpkultūrinį dialogą.

Paroda „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės“, kurią sudaro keturi eksponatai iš nuolatinės Tekstilės muziejaus kolekcijos, surengta kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Naujajame Delyje, Indijoje, ir yra eksponuojama Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Vilniuje. Paroda atidaryta pažymint Lietuvos užsienio reikalų ministerijos organizuotą tarptautinę konferenciją „Posūkis į Aziją – iššūkiai ir galimybės“. Konferencijos tikslas – atidžiau pažvelgti į problemas, kylančias mezgant dialogą tarp Vakarų ir Rytų, suteikti platformą diskusijai apie politinius sprendimus, kurie padėtų išlaikyti pusiausvyrą tarp įvairių šalių interesų, taip pat užtikrinti laisvos ir atviros visuomenės plėtrą, išsaugoti demokratijos ir laisvosios rinkos principais pagrįstą pasaulio santvarką.

Parodoje rodomi keturi ypatingi eksponatai: Jo Didenybės ketvirtojo Butano karaliaus Drukgyal Zhipa Jigme Singye Wangchucko Drakono karūna; karališkasis drabužis, priklausantis Jo Didenybei ketvirtajam Butano karaliui Druk Gyalpo Jigme Singye Wangchuckui; karališkieji batai, priklausantys Jo Didenybei Butano karaliui Druk Gyalpo Jigme Khesar Namgyal Wangchuckui; Jos Didenybės karalienės motinos Gyalyum Sangay Choden Wangchuck karališkoji suknelė. Parodoje lankytojai daugiau sužinos apie Butano tekstilę, šalies kultūros tradicijas, bus rodomas filmas.

Rėmėjai

Atnaujinta
2019-10-30
Pradžia  |  Lankytojams  >  Parodos  >  Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies – Butano Karalystės