Temos

Pradžia  |  Lankytojams  >  Edukacija  >  Temos  >  Ikonos tapyba

Ikonos tapyba

Muziejaus istorinių interjerų ekspozicijoje yra dvi XV a. tapytos ikonos, o archeologinių radinių ekspozicijoje galima susipažinti su XIV–XV a. datuojama juosvai pilkame akmenyje išraižyta ikonėle. Tai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiosios jos dalies gyventojų – stačiatikių, dažniausiai rusėnų, puoselėtos bizantiškosios tradicijos atspindys.

Susipažinę su eksponuojamomis ikonomis ir siekdami prisiminti senąsias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tradicijas, pakviesime muziejaus edukacinių užsiėmimų dalyvius nutapyti ikoną. Ikoną tapysite naudodami senąją jų tapymo techniką, reikės atvykti į tris kas savaitę rengiamus edukacinius užsiėmimus.

Pirmasis užsiėmimas: PIEŠINYS, PODAŽIS

Per pirmąjį edukacinį užsiėmimą dalyvius supažindinsime su ikonos prasme ir reikšme, tapymo technika, piešinio struktūros sukūrimo ypatumais. Iš pradžių susikursime piešinį, o paskui medžio anglimi jį perpiešime ant gruntuotų lentų. Kiaušininės temperos dažais nutapysime pirmąjį tapybos sluoksnį – podažį.

Antrasis užsiėmimas: PIRMASIS DAŽŲ SLUOKSNIS

Per antrąjį užsiėmimą susipažinsime su tapomų ikonų spalvų sakraline reikšme. Dažais padengsime pirmąjį tapybos sluoksnį, tikslinsime piešinį.

Trečiasis užsiėmimas: ANTRASIS DAŽŲ SLUOKSNIS

Per trečiąjį užsiėmimą sužinosime apie ikonų lakavimą, auksavimą. Taip pat dažais padengsime antrąjį tapybos sluoksnį – užbaigsime tapyti ikoną. Aptarsime rezultatus.

Kiekvieno užsiėmimo trukmė nuo 2 val. iki 2 val. 30 min.

Pavieniai asmenys, šeimos arba grupės į edukacinį užsiėmimą registruojami iš anksto tel. (8 5) 261 7445. Norinčiųjų tapyti ikoną skaičius neturėtų viršyti 7 asmenų (viename užsiėmimų cikle).

Mūsų el. paštas: edukacija@valdovurumai.lt

Atnaujinta
2016-01-16
Pradžia  |  Lankytojams  >  Edukacija  >  Temos  >  Ikonos tapyba