Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Vavelio karališkosios pilies darbuotojų vizitas

Vavelio karališkosios pilies darbuotojų vizitas

2011 m. rugpjūčio 1 – 8 dienomis Lietuvoje viešėjo šeši Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Nacionalinių meno rinkinių (Lenkija) mokslo darbuotojai. 

Šis vizitas yra 2009 m. kovo mėnesį tarp Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Nacionalinių meno rinkinių pasirašytos bendradarbiavimo sutarties rezultatas.

Viešnagės metu lenkų archeologai, architektai, meno istorikai, restauratoriai susitiko su Valdovų rūmų muziejaus specialistais. Pasidalinta informacija apie Vavelio karališkosios pilies ir Valdovų rūmų muziejuose atliekamus mokslinius tyrimus ir eksponatų konservavimo darbus, apie veikiančias ir būsimas parodas bei edukacinę ir kultūrinę veiklą. Aptartos tolesnio glaudaus bendradarbiavimo formos bei galimybės. Svečiai aplankė skirtingose Vilniaus vietose esančias Valdovų rūmų muziejaus archeologinių radinių saugyklas. Jie buvo supažindinti su ilgamečių archeologinių tyrinėjimų Vilniaus žemutinėje pilyje metu sukauptomis autentiškomis Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos architektūrinėmis detalėmis, didelių dydžių konservuotais mediniais radiniais, gausia archeologinės medienos dendrochronologinių pavyzdžių kolekcija. Svečiai atkreipė dėmesį į sudėtingas Valdovų rūmų muziejaus archeologų ir restauratorių darbo sąlygas. Specialistai iš Krokuvos pabrėžė Valdovų rūmų muziejaus archeologinių radinių ir interjero vertybių rinkinių unikalumą bei mokslinę vertę, ragino ir toliau tęsti jų tyrimus bei šių rezultatus publikuoti ne tik lietuvių, bet ir užsienio kalbomis.

Specialistai iš Lenkijos taip pat apsilankė ir kituose reikšminguose Vilniaus bei Lietuvos archeologijos, istorijos ir kultūros paveldo objektuose, muziejuose bei galerijose. Valdovų rūmų muziejaus biblioteka pasipildė svečių atvežtomis Vavelio karališkosios pilies muziejaus mokslinėmis publikacijomis. Naujausius Valdovų rūmų muziejaus leidinius svečiai perduos Vavelio karališkosios pilies muziejaus bibliotekai.

Daug komplimentų sulaukė Valdovų rūmų muziejaus parengta ir Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje veikianti paroda „Tarp kasdienybės ir prabangos. Restauruoti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų archeologiniai radiniai“. Kolegos iš Krokuvos itin aukštai įvertino Valdovų rūmų muziejaus specialistų profesionalumą ir atliekamo darbo kokybę.

Atnaujinta
2011-08-11
Pradžia  |  Aktualijos  >  Vavelio karališkosios pilies darbuotojų vizitas