Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmuose paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

Valdovų rūmuose paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose apsilankė beveik 300 neįgaliųjų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Apžiūrėdami Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų architektūrinės raidos ir reprezentacinių interjerų ekspozicijas, jie ne tik patyrė daug įspūdžių, tačiau ir įsitikino, kad Valdovų rūmų muziejaus aplinka – palanki lankytis negalią turintiems žmonėms.

Idėja minėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną apsilankant Valdovų rūmuose, o vėliau – Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje surengtame koncerte jau tapo tradicija. Ji gimė pernai metais bendradarbiaujant bendrijai „Atgaiva“, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Valdovų rūmų muziejui.

„Ši puiki akcija yra dar vienas būdas priminti apie mūsų visuomenėje gyvenančius silpnesniuosius, kuriems likimas užkrovė nelengvą naštą, o kartu – graži ir prasminga dovana neįgaliesiems prieš didžiąsias metų šventes. Tai dėmesys, sušildantis kiekvieno širdį. Ir už jį esame dėkingi visiems akcijos organizatoriams, ypač – Valdovų rūmų darbuotojams“, – teigė muziejuje su Šiaulių miesto savivaldybės globos namų gyventojais apsilankiusios socialinės darbuotojos Žydrė Gečiauskienė ir Tatjana Grigoriak.

Valdovų rūmai daugiausia neįgaliųjų sulaukė iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos rajono, Gargždų, Varėnos, Alytaus, Raseinių ir kitų miestų. Minėdami Tarptautinę neįgaliųjų dieną, dalis jų ketina aplankyti muziejų kitomis dienomis.

Valdovų rūmų muziejaus aplinka yra itin palanki lankytis žmonėms, turintiems įvairių negalių. Visuose muziejaus aukštuose veikia specialūs keltuvai ir liftai, reikalingi judėjimo negalią turintiems žmonėms. Esant poreikiui, muziejuje galima pasinaudoti ir neįgaliesiems skirtais vežimėliais. Muziejaus edukacijos specialistai taip pat pritaiko edukacijos programas vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems, susiduriantiems su regėjimo, kalbos ar klausos problema.

Atnaujinta
2014-12-05
Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmuose paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena