Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmuose apsilankė Ukrainos kultūros ministras

Valdovų rūmuose apsilankė Ukrainos kultūros ministras

2014 m. spalio 17 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi Ukrainos kultūros ministras Jevgenijus Niščiukas.

Per susitikimą su Valdovų rūmų muziejaus direktoriumi dr. Vydu Dolinsku ministras kartu su jį lydėjusia delegacija apžiūrėjo atkurtus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, tarptautinę parodą „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“, susipažino su rūmų atkūrimo projektu ir aptarė kultūrinio bendradarbiavimo klausimus.

J. Niščiukas patikino, jog Valdovų rūmų muziejus jam paliko didelį įspūdį. „Esu nustebintas. Tai europinio lygio projektas“, – teigė jis. Prisimindamas, kaip prieš dvejus metus bendradarbiavo Valdovų rūmų muziejus ir Ukrainos Respublikos muziejinės bei kultūrinės institucijos rengiant tarptautinę parodą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų portretai iš Ukrainos muziejų“, ministras padėkojo už pagalbą saugant kultūros paveldą – restauruotus ir įrėmintus paveikslus.

Apžiūrint Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijas taip pat prisimintos ir Lietuvos bei Ukrainos istorinės, kultūrinės sąsajos. Kalbėdamas apie jas, Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas pabrėžė, kad visi Ukrainos žmonės čia turi jaustis kaip namie, nes abi tautas vienija bendri valdovai ir istorija.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius ir Ukrainos kultūros ministras sutarė ir toliau plėtoti dvišalį kultūrinį bendradarbiavimą. J. Niščiukas patikino dėsiąs visas pastangas, kad būtų įgyvendinta viena iš Valdovų rūmų muziejaus idėjų – atvežti į Lietuvą Tomaso Dolabelos (Tommaso Dolabella) paveikslą „Carų Šuiskių ištikimybės priesaika“, kurį Lvovo istorijos muziejus deponavo Krokuvos Vavelio karališkajai piliai.

Atsisveikindamas Ukrainos kultūros ministras paliko įrašą Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje – čia ne tik atskleidė savo įspūdžius, bet ir išreiškė padėką lietuviams už Ukrainos žmonių palaikymą.

Atnaujinta
2014-10-20
Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmuose apsilankė Ukrainos kultūros ministras