Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmų muziejuje lankėsi JAV senatoriai Johnas McCainas ir Amy Klobuchar

Valdovų rūmų muziejuje lankėsi JAV senatoriai Johnas McCainas ir Amy Klobuchar

Galerija

2016 m. gruodžio 29 d., ketvirtadienį, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi Lietuvoje viešintis Jungtinių Amerikos Valstijų Senato Gynybos komiteto pirmininkas Džonas Makeinas (John McCain) ir Ekonomikos komitete dirbanti senatorė Eimi Kloubušar (Amy Klobuchar). Atvykę į interneto televizijos „Laisvės TV“ specialios laidos tiesioginę transliaciją, senatoriai liko sužavėti Valdovų rūmų muziejaus aplinka ir aktyviai domėjosi atkurtų rūmų istorija bei muziejaus eksponatais.

Pasitikdamas svečius Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. Vydas Dolinskas priminė, kad pokalbis su garbingais svečiais neatsitiktinai vyksta šioje vietoje: prieš 400 metų klestėję, prieš 200 metų carinės Rusijos administracijai skatinant nugriauti, rūmai yra lietuvių tautos valstybingumo simbolis. Rūmų istorija vaizdžiai primena istorines bei nūdienos grėsmes, kurių kryptis šiame Europos regione nesikeičia jau kelis šimtus metų.

„Tad išties kintant globaliai geopolitinei aplinkai šis apsilankymas rodo, kad Baltijos šalys turi patikimą saugumo garantą“, – teigė jis, pabrėždamas, kad šiandien, kaip ir prieš daugelį šimtmečių, kartojasi istorija: Valdovų rūmuose vėl sprendžiami visai Europai svarbūs klausimai, o juos lanko svečiai iš pačių įvairiausių pasaulio šalių.

Prieš susitikimą su žinomu žurnalistu Andriumi Tapinu ir interneto televizijos „Laisvės TV“ specialios laidos tiesioginę transliaciją garbingi svečiai stengėsi išnaudoti kiekvieną akimirką apžiūrėdami Valdovų rūmų muziejaus vertybes. JAV Senato Gynybos komiteto pirmininkas Dž. Makeinas, itin žavėjęsis muziejaus sienas puošiančiais gobelenais, sakė, kad, nors ir neturėjo galimybės išsamiai susipažinti su Valdovų rūmų muziejumi, tai, ką pamatė, jam paliko neišdildomą įspūdį.

Atsisveikindami senatoriai pasirašė Valdovų rūmų muziejaus svečių knygoje, dėkojo už malonų priėmimą bei dovanotus vadovus muziejaus darbuotojams ir už įdomų pokalbį interneto televizijos „Laisvės TV“ komandai, taip pat išreiškė viltį kito vizito Lietuvoje metu rasti laiko išsamiai susipažinti su visą Lietuvos istoriją atspindinčiu Valdovų rūmų muziejumi.

Vytauto Abramausko ir Ryčio Šeškaičio nuotr.

Atnaujinta
2016-12-30
Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmų muziejuje lankėsi JAV senatoriai Johnas McCainas ir Amy Klobuchar