Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmų muziejaus tarptautinė kilnojamoji paroda – Taline

Valdovų rūmų muziejaus tarptautinė kilnojamoji paroda – Taline

Su išskirtine Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų raida, unikaliais radiniais ir muziejinėmis vertybėmis, lituanistine ikonografine medžiaga bei šalies istorija netrukus turės galimybę susipažinti Estijos sostinės gyventojai ir svečiai. 2013 m. gruodžio 5 d. Talino technologijos universitete kaip vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių atidaroma tarptautinė kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“.
 
„Džiaugiamės turėdami galimybę pristatyti vieną ryškiausių pastarųjų metų kultūros projektų – Valdovų rūmų muziejų – jau ir Taline. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus ir jų atkūrimą pristatančios parodos kelionių žemėlapis vis plečiasi, o svarbiausia, kad tuo pat metu intensyvėja tarpvalstybinių kultūros įstaigų bendradarbiavimas“, – teigia Valdovų rūmų muziejaus Užsienio ryšių ir parodų skyriaus vedėja ir užsienio ryšių koordinatorė Daiva Mitrulevičiūtė.
 
Talino technologijos universitete pristatoma iš viso 17 gausiai iliustruotų stendų, kuriuose apžvelgiama Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų raida, apibūdinami reikšmingi istoriniai įvykiai, rodoma svarbiausia lituanistinė ikonografinė medžiaga, įdomiausios radinių grupės ir muziejinės kolekcijos, rūmų atkūrimo projektas ir esamų bei būsimų ekspozicijų koncepcija. Ši paroda puikiai iliustruoja šiuolaikinės Lietuvos muziejininkystės viziją, įgyvendinamus projektus ir ateities strategijas kultūros puoselėjimo, aktualinimo ir išsaugojimo kontekste.
 
Kasmet atnaujinama tarptautinė kilnojamoji paroda „Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai ir jų atkūrimas“ po įvairias pasaulio šalis keliauja jau daug metų ir yra aplankiusi Minsko (Baltarusija), Biskupino, Krokuvos, Ščecino, Varšuvos, Vroclavo (Lenkija) ir kitus miestus. Neseniai paroda atidaryta ir veiks iki šių metų gruodžio 15 d. Valstybiniam Sankt Peterburgo istorijos muziejui priklausančioje Petropavlovsko tvirtovėje (Rusija). 
Atnaujinta
2013-12-10
Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmų muziejaus tarptautinė kilnojamoji paroda – Taline