Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmų muziejaus direktoriui įteiktas Lenkijos Respublikos valstybinis apdovanojimas

Valdovų rūmų muziejaus direktoriui įteiktas Lenkijos Respublikos valstybinis apdovanojimas

2015 m. lapkričio 12 d., per iškilmingą tarptautinės mokslinės parodos „Kunigaikščiai Radvilos. Garsiausia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminė“ atidarymo ceremoniją, Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Jaroslavas Čubinskis (Jarosław Czubiński) Lenkijos Respublikos prezidento vardu valstybiniais ordinais apdovanojo Valdovų rūmų muziejaus direktorių dr. Vydą Dolinską ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorių dr. Sigitą Narbutą.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriui dr. V. Dolinskui įteiktas keturioliktas pagal svarbą Lenkijos valstybės apdovanojimas – ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Kavalieriaus kryžius. Taip įvertinti jo nuopelnai plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą, ženklus indėlis prisidedant prie žinių apie bendrą Lietuvos ir Lenkijos istoriją bei kultūros paveldą sklaidos.

Minint Lenkijos Respublikos nepriklausomybės dieną, iš viso apdovanota daugiau kaip pusšimtis asmenų, iš kurių – šešiolika lietuvių. Ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Karininko kryžiumi apdovanotas dirigentas Donatas Katkus ir Nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius Gintautas Kėvišas, ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Kavalieriaus kryžiumi įvertintas ne tik Valdovų rūmų muziejaus direktorius dr. V. Dolinskas, bet ir ilgametis Vilniaus Adomo Mickevičiaus muziejaus vadovas Rimantas Šalna bei Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis. Auksinis kryžius už nuopelnus Lenkijos Respublikai skirtas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktoriui dr. S. Narbutui, „Scanoramos“ direktorei Gražinai Arlickaitei, prozininkei, publicistei ir poetei Birutei Jonuškaitei-Augustinienei, kino kritikėms Izoldai Keidošiūtei ir Živilei Pipinytei bei festivalio „Kino pavasaris“ vadovei Vidai Ramaškienei. Sidabrinis kryžius už nuopelnus įteiktas žurnalistui Vaidui Jauniškiui ir kultūros darbuotojai Gražinai Zabarauskaitei.

Užsieniečiams ir užsienyje gyvenantiems Lenkijos Respublikos piliečiams šie apdovanojimai dažniausiai skiriami už išskirtinę veiklą, kuria jie prisideda prie glaudesnio Lenkijos Respublikos ir kitų šalių, tautų bendradarbiavimo. Kandidatus apdovanojimams per Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministrą teikia Ministrų kabinetas, o apdovanojimus – prezidentas. Ordinų „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ šventė yra Lapkričio 11-oji – Lenkijos nepriklausomybės diena.

Atnaujinta
2015-11-19
Pradžia  |  Aktualijos  >  Valdovų rūmų muziejaus direktoriui įteiktas Lenkijos Respublikos valstybinis apdovanojimas