Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Prasidėjo Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis

Prasidėjo Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis

2012 m. gruodžio 3–10 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį. Šiais metais vienas iš festivalio partnerių – Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Pirmą kartą šis muzikinis forumas pasieks Aukštaitijos muzikos gerbėjus.

Edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis skirtas plačiajai visuomenei bei muzikos atlikėjams ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Jau tradicija tampančio festivalio renginiai vyks Vilniuje Bažnytinio paveldo muziejuje ir Lietuvos mokslų akademijos salėje. Pirmą kartą festivalis pasieks Aukštaitijos regioną – muzikinės dirbtuvės ir koncertai vyks Biržų krašto muziejuje, o taip pat Paparčių Dominikonų vienuolyne.

Festivalio organizatorė Ieva Baublytė teigia, kad šiais metais ne tik plečiasi festivalio geografija, bet ir tobulėja jo turinys. „Šiemet į festivalį atvyksta trys senosios muzikos ekspertai, todėl turėsime puikią progą kūrybinių dirbtuvių metu giliau patyrinėti vėlyvųjų viduramžių muziką, – pasakoja Valdovų rūmų muziejaus edukacinių renginių vadovė I. Baublytė. – Šv. Cecilijos festivalio kviestiniai svečiai ir atlikėjai tradiciškai susiburs į ansamblį „Suonatori del granduca“. Festivalio svečiai atsiveža daug unikalių senovinių muzikos instrumentų, kūrybinių dirbtuvių dalyviai galės su jais susipažinti bei pagroti, o klausytojai turės retą galimybę juos pamatyti ir išgirsti.“

Organizatorės teigimu, klausytojams bus pristatytos kelios koncertinės programos, skirtos vėlyvųjų viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzikai. Muzikinių dirbtuvių metu profesionalūs atlikėjai bei muziką studijuojantys moksleiviai ir studentai susipažins su XIV–XVII a. muzikos repertuaru. Neatsiejama Šv. Cecilijos festivalio dalis yra kūrybinių dirbtuvių dalyviams skirta muzikinė archeologija – pasitelkus istorinius šaltinius bus nagrinėjami muzikos atlikimo stilistikos bruožai, improvizacija ir ornamentika kaip kūrinių interpretacijos dalis, muzikavimo senoviniais instrumentais ypatumai.

Festivalio kviestiniai svečiai: Gustavo Gargiulo – cinkas, barokinis trimitas (Argentina, Šveicarija), Rodrigo Calveyra – išilginės fleitos, cinkas (Brazilija, Prancūzija), Ivan Velikanov – viduramžių vargonėliai, šalamaja, klavesinas (Rusija, Prancūzija).

Koncertinėje programoje taip pat dalyvaus: Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Nerijus Masevičius (bosas), Vilimas Norkūnas (klavesinas, pozityvas), Robertas Bliškevičius (viola da gamba) ir kiti atlikėjai. 

Festivalio  programa

Atnaujinta
2012-12-04
Pradžia  |  Aktualijos  >  Prasidėjo Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis