Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Lietuvos Respublikos garbės konsulų apsilankymas Valdovų rūmuose

Lietuvos Respublikos garbės konsulų apsilankymas Valdovų rūmuose

2012 m. birželio 12 d. Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose lankėsi penktojo Lietuvos garbės konsulų suvažiavimo, kuriame dalyvauja beveik 100 konsulų iš daugiau negu 50 valstybių, dalyviai. Svečiai susipažino su daugiau kaip po 200 metų iš nebūties sugrąžinamu Lietuvos valstybingumo simboliu – atkuriamais Valdovų rūmais.

Lietuvos kultūros ministras Arūnas Gelūnas suvažiavimo dalyviams pristatė šalies kultūrą, konsulus sveikino ir užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis bei viceministras Evaldas Ignatavičius.Svečiai aptarė Lietuvos garbės konsulų indėlį skleidžiant lietuvišką kultūrą, jos žinomumo didinimo galimybes Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu. Akcentuota, kad, nepriklausomai nuo ekonominių arba politinių aplinkybių, kultūra lieka esminis bendravimo tarp skirtingų šalių būdas. Reikia siekti abipusio bendravimo – Lietuvos kultūros sklaidos pasaulyje ir pasaulio kultūros įsitvirtinimo Lietuvoje.

Valdovų rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas šešiomis kalbomis kreipėsi į susirinkusiuosius ir padėkojo už parodytą dėmesį atkuriamam Lietuvos valstybingumo simboliui. Taip pat trumpai pristatė muziejaus veiklą, įskaitant ir tarptautinį bendradarbiavimą su kitomis Europos istorinėmis rezidencijomis.

Užsienio reikalų ministerijos ir Valdovų rūmų muziejaus darbuotojai svečiams parengė staigmeną. Senosios muzikos ir šokių ansamblis „Banchetto musicale“ atkūrė senųjų amžių dvasią, vyravusią Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje, pristatė istorinius šokius, kokie buvo šokami Valdovų rūmuose.

Atnaujinta
2012-06-13
Pradžia  |  Aktualijos  >  Lietuvos Respublikos garbės konsulų apsilankymas Valdovų rūmuose