Aktualijos

Pradžia  |  Aktualijos  >  Į Meilės žygį Valdovų keliu: Vilnius – Krokuva

Į Meilės žygį Valdovų keliu: Vilnius – Krokuva

Rugpjūčio 8 d. 11 val. devyni raiteliai žemaitukų veislės žirgais išjos į „Meilės žygį Valdovų keliu“. Išlydėtuvės vyks prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų.

Projektas „Meilės žygis Valdovų keliu“ – tai naujas plačiai nuskambėjusio žygio „2 000 km istorijos“ iki Juodosios jūros organizatorių sumanymas.

Atidavę pagarbą Lietuvos didžiajai kunigaikštienei ir Lenkijos karalienei Barborai Radvilaitei prie jos kapo Vilniaus katedros požemyje, raiteliai drauge su palyda keliaus senuoju Jogailaičių keliu. Per aštuoniolika dienų jie ketina įveikti apie 1 000 kilometrų. Rugpjūčio 26 d. žygeiviai turėtų pasiekti Vavelio karališkąją rezidenciją Krokuvoje, kurioje palaidotas Lietuvos kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Augustas. 

Projekto sumanytojas Giedrius Klimkevičius teigia, kad kelionės tikslas – atgaivinti bendrą Lietuvos ir Lenkijos istoriją, prisiminti legendomis apipintą karališką Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilę bei dar kartą įrodyti, kad svarbiose kelionėse žeimaitukų veislės žirgai yra nepakeičiami.

2010 m. rudenį raitelių komanda šios veislės žirgais įveikė 2 000 kilometrų ir pasiekė Juodąją jūrą. Žemaitukai, savo patikimumą įrodę Vytauto Didžiojo laikais ne viename istoriniame mūšyje, yra unikalūs ir XXI amžiuje. Be galo ištvermingi, nereiklūs ir universalūs žirgai yra seniausia žinoma lietuviška žirgų veislė.

„Aš į žygį vėl išsiruošiau dėl žemaitukų veislės išsaugojimo. Pats keliausiu su žemaituke Žyga, kuri maudėsi ir Juodosios jūros bangose“, – teigė „Meilės žygyje Valdovų keliu“ josiantis Česlovas Marcinauskas iš Kernavės.

Kelionės „2 000 km istorijos“ metu išgarsėjo šuo mišrūnas, pramintas Alšiu. Jis patvirtino savo veislės unikalumą. Jam vieninteliam iš komandos grįžus pavyko atsisėsti į Lietuvos premjero kėdę.

Atnaujinta
2011-08-05
Pradžia  |  Aktualijos  >  Į Meilės žygį Valdovų keliu: Vilnius – Krokuva